Ataşehir 0216 455 23 32
Videolar

Görünmeyen Ortodonti

Dişleriniz düzelirken dışarından asla belli olmamasını istiyorsanız...

  • PAYLAŞ :

Invisalign

Görünmeyen Ortodonti

Invisalign sizlere daha güzel bir gülümseme ve daha iyi bir diş kapanışı sağlayan bir ortodonti tedavi çeşididir.  Hafif ve orta düzeyde ortodonti problemleri olan hastalara uygulanabilir. 

Invisalign tedavisi dişleri kademeli bir şekilde düzelten ince şeffaf plaklarla sağlanır. Bunun sağlanabilmesi için hastaların günde 20 saat plaklarını kullanmaları gerekir. 

Plaklar rahatlıkla takılıp çıkarılabilir. Böylelikle dişler normalde olduğu gibi rahatlıkla fırçalanır aynı zamanda herhangi bir yeme içme kısıtlaması yoktur. Plaklar şeffaf olduğu için aynı zamanda estetiktir. 

Avantajları:

Invisalign dişleri düzeltmek için dişe yapıştırılan braketler ve arasından geçen teller yerine  şeffaf plaklar kullanır. Dışarından neredeyse belli olmaz

 

Invisalign ile yeni gülümsemenize kavuşurken gülümsemenizi saklamanıza gerek kalmaz.

 

Her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilir. 

 

İstediğinizi yemekte özgürsünüz. Sadece birşey yemeden ya da içemeden önce çıkartın ve dişlerinizi fırçalayıp geri takın.

İstediğiniz spor ya da aktiviteyi yapabilirsiniz. 

Nasıl çalışır?

Öncelikle ilk muayene randevusu alınır. Bu randevu da hastanın invisalign için uygun olup olmadığı değerlendilir. Eğer uygunsa ve hasta tedaviyi kabul ettiyse bir sonraki adımda İtero ağız içi tarayıcı ile ağızın 3 Boyutlu dijital ölçüleri kaydedilir. Bu dijital görüntüler yurt dışında bulunan Invisalign laboratuvarına internet üzerinden yönlendirilir. 

Bu görüntüler üzerinde hastanın tedavi planlaması yapılır ve kaç adet şeffaf plak gerektiğine karar verilir. Şeffaf plak miktarı duruma bağlı değişmektedir. Plakların üretimi ve ülkemize ulaşması birkaç hafta sürmektedir. Plaklar elimize ulaştıktan sonra hastaya randevu ayarlanır ve tedavi başlar. Her plak 7-15 gün kullanılır ve bir sonraki plağa geçilir ve bu şekilde tedavi sonuna kadar ilerlenir. Randevular genellikle 6-8 haftada 1 yapılır. En iyi sonuçlar için plaklarınızı 20-22 saat kullanılması gerekir.

Görünmeyen Ortodonti

Invisalign First ile çocuklarda ortodonti tedavi

- Çocukluk döneminde yapılan ortodonti tedaviler içerisinde içerisinde  diş çapraşıklığı, damak darlığı gibi problemlere çözüm sağlar
.
- Takılıp çıkartılabildiği için diş fırçalamak ve ağız hijyenini sağlamak kolaydır.

- Diş telleri ve braketlerdeki yanağa batma  ve acıtma gibi durumlarla karşılaşılmaz.
Görünmeyen Ortodonti

Itero ağız içi taramayla ölçü almaya gerek kalmadan hızlı bir tedavi

- Tedavi için kullanılacak şeffaf plakların üretilmesi için artık klasik ölçüler yerini dişlerinizin üç boyutlu taraması yapılmaktadır.

- Hızlı ve konforlu bir şekilde plaklarının üretilmesi sağlanır.
Görünmeyen Ortodonti

Yetişkinler için estetik ve konforlu bir tedavi

- Birçok yetişkin günümüzde ortodontik  tedaviye ihtiyaç duymakta ancak braketlerin estetik olmayan görüntüsü ve yeme içme kısıtlamaları nedeniyle çoğu zaman tedaviden vazgeçmektedir. 

- Invisalign şeffaf plakları neredeyse gözükmez, estetiktir.

- Dilinizi ve yanaklarınızı tahriş etmez.

- Rahat, hızlı ve konforludur.

Tedavi Simülasyonu

Görünmeyen Ortodonti Dişlerinizin ortodontik tedaviye başlamadan, bittiğinde nasıl görüneceğini bilin. Itero ağız içi tarayıcılara ait outcome simulator sayesinde ağız içi 3 boyutlu taramanız yapıldıktan sonra dişlerinizin tedavi bittiğinde nasıl görüneceğini hayal etmek zorunda kalmazsınız.