Ataşehir 0216 455 23 32
Videolar

Ortodonti

Ortodonti diş düzensizliklerini ve çenelere ait uyumsuzlukları tedavilerini amaçlayan bir diş hekimliğinin uzmanlık gerektiren bölümüdür.

  • PAYLAŞ :

Ortodonti Tedavisi

Ortodonti diş düzensizliklerini ve çenelere ait uyumsuzlukları tedavilerini amaçlayan bir diş hekimliğinin uzmanlık gerektiren bölümüdür.

Ortodonti uzmanı olabilmek için 5 yıllık diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra ayrıca en az 4 yıl daha tam zamanlı uzmanlık eğitimi alınması gerekir. Ancak günümüzde bazı diş hekimleri birkaç günlük sertifika programlarıyla ortodonti tedavileri yapmaya çalışmakta ve bunlara bağlı hasta mağduriyetleri yaşanmaktadır.

Ortodonti Tedavisi

Dişlere ve çenelere ait bütün düzensizliklerin ve bunların tedavileri ortodonti kapsamına girmektedir. Ortodontist veya ortodonti uzmanı ideal bir yüz estetiği ve çiğneme sisteminin sağlığını planlarken, kendi dişlerinizle size doğal ve güzel bir gülüş yaratır.

Ortodonti tedavisi iyi bir planlanma gerektiren bilgi ve tecrübeye dayanan ve sadece ORTODONTİ UZMANI tarafından yapılması gereken bir tedavidir.

Ortodonti tedavisinde yaş sınırı yoktur. Yaşınız ilerlemiş olsa dahi dişleriniz sağlıklıysa her yaşta uygulanabilir.

Ortodonti tedavisinin temeli dişleri hareket ettirerek düzgün bir diş dizilimi sağlamaktır. Çoğunlukla dişlerin ön yüzeyinden uygulanan braketler sayesinde dişler düzeltilir. Braketler dişlerin ön yüzeyinden metal ya da diş renginde (porselen) olabileceği gibi tamamen gizlenerek dişlerin arka yüzeyinden de (lingual ortodonti) uygulanabilir. Bunların yanı sıra aligner sistemleri (invisalign, şeffaf plaklar) ile de uygun vakalarda dişleri düzeltmek mümkündür.

Ortodonti Kliniği

Bazı durumlarda dişleri uyumlu bir şekilde sıralamak tüm sorunları çözmeye yeterli gelmemektedir. Çene iskeletini ilgilendiren sorunlar alt çenenin önde, geride ya da asimetrik olması ortognatik cerrahi yani ortodonti tedavisiyle beraber gerçekleştirilen çene ameliyatlarıyla düzeltilmektedir.

Sizin ya da yakınlarınızın bunlara benzer problemleriniz varsa yalnızca ortodonti tedavisi hizmeti verdiğimiz Ataşehir ve Gebze de bulunan kliniklerimize başvurabilirsiniz .